Network Altyapısı
Yazılım Altyapısı

Network Altyapısı

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız Fransa (ovh) ve Almanya veri merkezinde firmamıza özel olarak tahsis edilmiş kafesli alanda bulunmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından toplam 1 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız. 1 Gbps bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın yapar.

Niğde Web Tasarım olarak toplam internet çıkış hızımız 1 Gbps dır.

Yazılım Altyapısı

Niğde Web Tasarım sunucuları üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullanılmasının en önemli avantajı yazılım güncellemelerinin devamlı olarak tedarik edilebilmesi ve teknik sorunlarda yazılım firmalarından alınan teknik destekdir.Bu avantajları en iyi şekilde kullanmaktayız.

İşletim sistemi olarak Linux tabanlı sistemlerde Centos 6 ve 5 işletim sistemi, Windows tabanlı sistemlerde ise Windows 2008 Server işletim sistemleri kullanılmaktadır.Hosting servislerimiz tamamen otomasyona tabi bir şekilde çalışmaktadır. Uygulamaların periyodik güncellemeleri düzenli olarak yapılmaktadır.